Neurochirurgie pediatrică

Sărbătorim 10 ani de Neurochirurgie Pediatrică în Marie Curie împreună cu partenerii ! (articol din 2018)

Luna aceasta (08.2018) se împlinesc 10 ani de când a luat ființă secția de Neurochirurgie Pediatrică la Spitalul Marie Curie.
10 ani plini de consultații, operații, copii bolnavi și părinți îngrijorați, dificultăți și reușite.
10 ani în care s-au pus bazele unei secții de neurochirurgie pediatrică profesionistă.
10 ani în care s-a lucrat pentru sudarea echipei medicale.
10 ani în care societatea civilă a învățat să sprijine Secția de Neurochirurgie Pediatrică.
10 ani în care numeroși parteneri au susținut oferirea de servicii medicale la cele mai înalte standarde profesionale:  #fundațiavodafone, #asociațiadăruieșteviață, #asociațiainimacopiilor, #asociațiasperanțapentrucopiiiromâniei, #asociațiademedicinăpentrusănătatepublică, #asociațiadăruieștearipi și #asociațiacomunitateanoastră (partener permanent).
10 ani ca o promisiune pentru toți anii care urmează. Promisiunea că, în această secție, echipa medicală își va continua munca cu aceeași grijă față de copiii cu probleme neurochirurgicale.