Politica de confidențialitate

Politica de confidențialitate a Asociației Comunitatea Noastră pe site-ul asociatiacn.ro

Suntem Asociația Comunitatea Noastră, organizație neguvernamentală non-profit.

Adresa site-ului nostru este: https://asociatiacn.ro.

Ce date personale colectăm și cu ce scop

Comentariile de la articole

Când vizitatorii site-ului lasă comentarii, noi stocăm aceste date, dar și adresa IP a vizitatorului și utilizatorul browser-ului, pentru detectarea spam-ului.

Media

Dacă urcați fotografii pe site, ar trebui să evitați să fie imagini cu date de locație încorporate. Alți vizitatori de pe site ar putea descărca fotografiile și să extragă locația d-voastră.

Datele personale furnizate la înscrierea la ”Mesaje pentru copiii internați și părinții lor”

Datele sunt stocate cu acordul dvs., pe care îl dați în momentul când trimiteți cererea de înscriere către noi.

Datele sunt prelucrate în funcție de opțiunile exprimate de dvs. la completarea formularului (dacă să fie folosite doar pentru participarea la ”Mesaje pentru copiii internați și părinții lor” sau și pentru participarea la Tombola lunară organizată în beneficiul Programului de Fundraising pentru Neurochirurgia Pediatrică).

Datele pentru înregistrarea la newsletter/ comentarii
Cookies

Dacă lăsați un comentariu pe site-ul nostru, puteți opta pentru salvarea numelui, a adresei de e-mail și a site-ului în cookies. Acestea sunt pentru confortul d-voastră, pentru a nu fi nevoit să completați din nou datele d-voastră când veți lăsa un nou comentariu. Aceste cookies sunt stocate timp de un an de la înregistrarea lor.

Conținut încorporat de pe alte site-uri web

Articolele din acest site pot incluse conținut preluat ( video, imagini, articole etc.). Conținutul preluat de pe alte site-uri se comportă ca și cum ați fi vizitator pe acel site.

Aceste site-uri s-ar putea să colecteze date despre d-voastră, să folosească cookies, să aibă activate programe de urmărire din partea unor terți, și să vă monitorizeze interacțiunea cu conținutul preluat, inclusiv interacțiunea din timpul logării.

Datele statistice

Cu cine partajăm datele colectate?

Datele sunt partajate doar în scopuri profesionale cu persoane juridice colaboratoare ale Asociației Comunitatea Noastră. Persoanele juridice în cauză sunt colaboratori cu ajutorul cărora vă putem oferi o experiență de calitate pe site.

Cât timp păstrăm datele colectate?

Dacă lași un comentariu, acesta și metadata lui sunt stocate pe termen nedeterminat. Acest lucru are loc pentru a putea recunoaște și urmări automat comentariile, în loc de a face prelucrarea manual.

Ce drepturi aveți asupra datelor personale

Dacă lăsați comentarii, puteți cere să primiți un fișier cu datele personale pe care le stocăm legate de dvs., inclusiv orice tip de date ne-ați furnizat. Ne puteți solicita și să ștergem orice date personale avem stocate despre dvs. Acest demers nu include datele pe care suntem obligați să le stocăm în scopuri administrative, legale sau de securitate.

Unde trimitem datele stocate

Comentariile vizitatorilor pot fi verificate printr-un serviciu automat de detectare spam.

Contactul din partea Asociației Comunitatea Noastră:

Adina Duță, adinaduta.acn@gmail.com

Informații suplimentare

Cum protejăm datele colectate

Datele colectate via site asociatiacn.ro sunt stocate pe servere și dispozitive cu acces restricționat. Dispozitivele au protecție antivirus.

Ce procedură aplicăm în caz de furt de date

În cazul în care sesizăm sau ne este sesizat un furt de date, procedura este formularea unei plângeri la poliție și investigarea evenimentului împreună cu colaboratorii.

De la ce terți primim date

Nu este cazul.